DOLAR 13,39320.64%
EURO 15,24010.9%
ALTIN 765,520,57
BITCOIN 7599442,07%
Van

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ak Parti’nin Teşkilat Akademisi Eğitimi Van’da Başladı

Ak Parti’nin Teşkilat Akademisi Eğitimi Van’da Başladı

Ak Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından başlatılan 'Teşkilat Akademisi' eğitim programının Van'daki birinci günü tamamlandı.

ABONE OL
23 Ekim 2021 17:20
Ak Parti’nin Teşkilat Akademisi Eğitimi Van’da Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Teşkilat Akademisi’ eğitim programının Van’daki birinci bölümü tamamlandı.

Doubletree By Hilton Otelde düzenlenen eğitim programında selamlama konuşmasını yapan Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Ak Parti’nin ülke siyasetindeki önemine vurgu yaptı.

Türkmenoğlu sözlerinin devamında, “Bilgi olmadan fikir üretilmez. Güzel bir Çin atasözünü her zaman ifade ediyorum ; “ Eğer planınız bir yıl içinse pirinç ekiniz. Eğer planınız on yıl içinse ağaç dikiniz. Planınız yüz yıl içinse insan yetiştiriniz. İşte bizimde davamız bu, sevdamız bu. Değerli kardeşlerim Neşet Ertaş’a o yanık türküleri söyleten, ülkeye olan sevdasıdır. Kırşehir’e olan sevdasıdır. Bizim teşkilatlarımızın da burada çalışmaları ve emeklerine karşılık onların Ak Partiye olan sevdasıdır bu işleri yaptıran. Onun için bizimle beraber her gün yaz programlarına katılan, danışma meclisine katılan bu teşkilat mensuplarımı iki gün eğitim programı var. Bu eğitim programında birbirinden kaliteli birbirinden bilge insanların Van’ımıza teşrifleri ve bize vereceği mesajlar son derece önemlidir. Bu aşamada 2023’ e ve 2053’e ardından da 2071’e giden süreçte gelecek nesillerimize eğer biz bir katkı sunacaksak bunu alacağımız o bilgidir. İnşallah Van ili olarak bu teşkilatımız bu konuda tümüyle hazırdır. Şimdi salona bakıyorum, Elhamdülillah oturacak yerimiz yok. Her yer tıklım tıklım.. Değerli kardeşler işte ben bu teşkilatımla kadın kollarımla, gençlik kollarımla gurur duyuyorum. Hep bunu ifade ettim. Ben hep şunu söylemişimdir; Ana kademe için onur lazım. Kadın kolları ve gençlik kolları işin kollarıdır. Eğer biz kollarımızla ana kademe kalbimizin bütün pompaladığı kanlar her tarafa nüfus ediyorsa orada müthiş bir enerji vardır. İşte bu enerjiyi sağlayabilmemiz için üç kademenin de birbiriyle entegre olması lazım. Arkadaşlar gençler özellikle sahada bize lazımsınız. Ben sizleri kutluyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Hanım kardeşler bizim sahada özellikle hane ziyaretlerinde , dünya kayıplarında büyük başarılara imza attınız. Aynı zamanda özellikle bu son 15 gün içerisinde mobil iletişim aracıyla bütün mahallelerimizi taramaya çalıştınız. Ben başta Havva Hanım olmak üzere tüm kadın teşkilatımızı da kutluyorum. Ana kademe ve çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Bugün 23 Ekim 10 yıl evvel Van 2011 yılında bir deprem yaşadı. Doğal afet yaşadı. Ve o günden bugüne kadar hala bu depremi biz unutmuş değiliz. O depremde vefat eden insanlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Geride kalanlara da bizlere de Allah bir daha bu tür doğal afetleri göstermesin diye dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkan Ak Parti MKYK Üyesi Seda Sarıbaş, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki eğitim programlarının ikincisini Van’da gerçekleştirmekten onurlu olduklarını dile getirdi.

Sarıbaş, “

Sayın İl Başkanım, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarım Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyemiz buradaymış kadın kollarımızın. Hoş geldiniz tekrardan. Ve tüm ilçelerimizden katılan kıymetli dava arkadaşlarımız, Teşkilat Akademisi Eğitimi programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Doğu Anadolu bölgesine ilkini geçen hafta gerçekleştirdiğimiz eğitim programımızın ikincisini burada sizlerle aynı çatı altında gerçekleştirmekten ve sizin güler yüzünüzle, gözlerinizle, sıcak karşılamanızla bugün burada karşılandığım için çok mutluyum, onurluyum. Bir teşkilat mensubu olarak gurur duydum. Kıymetli dava arkadaşlarım araştırma ve geliştirme eğitim başkanlığımızın teşkilatımız için hazırlamış olduğu programdan kısaca bahsedip, daha sonrasında da Murat milletvekilimize mikrofonu devretmek istiyorum. Kıymetli başkanlarım 81 il AR-GE ve Eğitim Başkanlarımızla İstanbul’da üç günlük süren bir programla AR-GE Eğitim Başkanlığı olarak çalışmalarımıza eğitim programlarımıza başlamış bulunduk. Daha sonrasında üç kademeli il başkanlarımızla Ankara’da gerçekleştirdiğimiz bir programla da bu akademi çalışmalarımıza devam ettik. Sloganımız ‘Bu Hikayenin Kahramanı Sizsiniz’. Bu hikayenin kahramanı hakikaten siz olmalısınız. Teşkilatımızın bu eğitim çalışmalarında ana hedefimiz moral, motivasyon ve enerjimizi yüksek tutmak. Biliyoruz ki sizin moral, motivasyon ve enerjiniz daima yüksek. Sayın il Başkanım bizler size güveniyoruz.  Kadın kolları başkanımız bizler size güveniyoruz. Gençlik kolları başkanımız bizler size güveniyor ve inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu Hikayenin Kahramanı Sensin” teması ile düzenlenen eğitimde Numan Kurtulmuş, Mücahit Yanılmaz, Serdar Tuncer, Ahmet Arslan, Zafer Şahin, Selim Cerrah, Abbas Aydın, Yusuf Alabarda, Vehbi Vakkasoğlu, Taner Yıldız, Şahan Kızıldağ gibi birçok önemli isim yer aldı.

Teşkilat Akademisi Eğitim Programının ilki Cumartesi günü başladı.

Eğitimin devamında da Yusuf Alabarda kürsiye çıkarak Savunma Sanayi konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Eğitim Programı Vehbi Vakkasoğlu’nun Ak değerler, Taner Yıldız’ın 2023 siyasi vizyon belgeseli, ve Şaban Kızıldağ’ın etkili iletişim konulu eğitimleriyle devam etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.