DOLAR 16,3867 0.08%
EURO 17,6061 0.66%
ALTIN 972,45-0,22
BITCOIN 477867-1,78%
Van

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kürtler HDP üzerinden CHP’lileştiriliyor!!!

Kürtler HDP üzerinden CHP’lileştiriliyor!!!

Tezkere’ye hayır oyu kullanarak HDP ile olan kirli ittifakı resmi olarak ortaya koyan anlayış, uzun bir süredir meslektaşlarımız ile aramızda tartıştığımız, “Kürtler HDP üzerinden CHP’lileştirilmek isteniyor” düşüncemizin bir kanıtı niteliğindedir.

ABONE OL
27 Ekim 2021 17:05
Kürtler HDP üzerinden CHP’lileştiriliyor!!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıllarca Kürtlere zulüm etmiş bir CHP zihniyeti, bugün AK Partiyi her ne pahasına olursa olsun devirmeye çalışırken aslında ülkeye verebileceği zararı önceden göstermiş oldu.

Malumunuz HDP kapatma davası devam ederken, HDP-CHP koalisyonu her türlü senaryo üzerine şimdiden çalışmaya başladılar. CHP Genel merkezinde kurulan ‘’Doğu Masası” sözde Doğu ve Güneydoğu’daki 24 ilde, CHP’nin örgütsel yapılanmasını genişletmek ve oy oranını arttırmak için ortaya konsada, tam aksine bu illerde HDP’ye destek amaçlı çalışmalarını yürütme planınıdır.

Kayyum Gibi Atamalar Yapıldı

Kısa süre önce Doğu ve Güneydoğu illerinde CHP birçok İl Başkanını görevden alarak yerlerine HDP’ye yakın kişileri getirmesi ilerde yapılması öngörülen çalışmaların bir başlangıcı olmuştu. Gizli kapılar ardında yapılan pazarlıkları ve anlaşmaları CHP üzerinden bölge halkına empoze etmeye başladıklarını görüyorduk. Son yaşanan Tezkere oylaması da bu kirli oluşumun neleri yapabileceklerini göz önüne koymuştur.

HDP’nin Kapatılması Durumunda, CHP Seçimde Devreye Girecek

Bir diğer konu ise HDP’nin kapatılması durumunda yapılacak genel seçimlerde Doğu ve Güneydoğu illerinde milletvekillerinin CHP listelerinden gösterileceği ve buna bağlı olarak İl teşkilatlarının bu seçeneğe hazır olması ve halkı yavaş yavaş bu duruma hazırlamaları konuşulmakta. Bölge halkı üzerinde yapılan beyin yıkama operasyonlarında CHP zihniyetinin değiştiğini sol görüşlü iki partinin koalisyona girebileceğini bunun normal bir durum olduğunu ve geçmişten bir haber olan Z kuşağını bu duruma hazırlamaları gözlerden kaçmıyor.

Geçenlerde yaşadığım bir olayı anlatayım…

Van organize sanayi bölgesinde bulunan okulda öğrenciler okul çıkışı yürüyerek İpekyoluna çıkıyor. Tabiki bu arada sanayiden geçen iş insanları veya araç ile seyahat edenler bu gençlerimizi alarak bazen çarşıya kadar bırakıyorlar. Aracıma üç tane öğrenci aldım başladık sohbete okuldan, derslerden ve gelecekte ne olmak istediklerinden konuştuk. Bir süre sonra sohbeti Z kuşağınının siyasetteki önemine getirerek düşüncelerini sordum.

Biri ekonomiden ve babasının yaşadığı sıkıntılardan bahsetti. İkincisi kürt halkına yapılan haksızlıktan bahsetti ve üçüncüsü de ikincisinden esinlenerek kürtlerin anadilini yaşayamadığını devlet tarafından ötekileştirildiğinden bahsetti.

İkinci soruyu sordum ve dedim ki gençler yarın seçim olsa oyunuzu kime verildiniz. Üçü’de HDP dedi iyi güzel dedim peki HDP kapatılırsa oyunuzu kime vereceksiniz dedim. Aynı ağızdan CHP dediler niye diye sorduğumda

Cevap şu;


CHP kürtleri seviyor ve kürtlere destek oluyor ikisi de sol parti ve CHP, Selahattin Demirtaş’ın içerden çıkması için destek veriyor.

Peki dedim gençler geçmişte CHP zihniyetinin Kürtlere karşı yaptıkları katliamlar ne olacak dedim bunları bile bile nasıl oyunuzu vereceksiniz dedim.

Bomba Cevap;


CHP eski CHP değil değişti abi bize her gün anlatıyorlar dedi. CHP ile seçime gireceğiz seçim sonrası bize de bakanlıklar verilecek ve Selahattin Demirtaş içerden çıkacak her şey bizim içinde CHP içinde güzel olacak dedi.

Peki CHP zihniyeti sizce değişti mi ?

Atalarımız her zaman der bir insan yedisinde neyse yetmişinde de o dur diye. HDP bu kirli siyasi oyunun içerisine bölge halkını sokmuş durumunda ve üst akıllar tarafından yönetilen CHP güdümünde siyaset yapmayı kabul etmiş gibi görünüyor. CHP pareler odaklı yürüttüğü siyaseti ve çevresinde toplamaya çalıştığı siyasi partiler ile birlikte önümüzdeki seçimlerde yaşanması olası kirli senaryonun resmi niteliğini Tezkere oylamasında HDP ile hayır oyu kullanarak kanıtlamıştır.

İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın anlayışından yoksun hareket ederek ülkeyi sürüklemeye çalıştıkları kaosun farkında olarak yürüttükleri bir kirli siyaseti bozacak olanda bu vatana ve bu devlete gönül vermiş millettir.

Yazımızı istiklal marşımızın iki kıtasıyla bitirelim…

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?
Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dînin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

dijital pazarlama